Share | 

FAQ

View previous topic View next topic Go down 
Admin
Liczba postów : 45
Temat ten jest spisem częstych pytań odnoszących się do działania forum i odpowiedzi na nie.

P: Posiadanie kanona jest konieczne?
O: Nope, jest to absolutnie dobrowolny wybór.

P: Czy moja postać może mieć moc? Jeśli nie od razu, to czy może ją rozwinąć?
O: Nowy użytkownik na pewno nie dostanie pozwolenia na moce, o ile dana nie będzie poszukiwana i istotna dla fabuły. Powód jest prosty - o moce pytało 6 osób, została jedna. Wyjątkiem są kanony z mocami jak Shizuo czy Celty. Rozwijanie mocy raczej jest czymś zbędnym, zresztą podobnie jak same moce, bo gra się na nich nie opiera.

P: Jak mogę się wkręcić na forum, jeżeli nikogo nie znam?
O: Nikogo nie zjadamy. Pisz na cb, nie bój się ludzi, tu naprawdę wszyscy są w porządku. A jak nie są, to Izuś ma na nich oko.

P: Czemu nie mogę mieć OC siostry Shizuo, która jest narzeczoną Izayi?
O: To jest już przesadne nagięcie kanonu, pomijając nawet fakt, że jako użytkownik Izayi nie zgodziłbym się na coś takiego, nie miałoby to po prostu sensu. Można mieć powiązanie z kanonami, ale niezbyt ścisłe - siłą rzeczy członek gangu lub jakiejś organizacji będzie znał jej założyciela lub innego członka. Relacje z kanonami powinny być jednak ustalane z ich użytkownikami.

P: Do kogo mam się zwracać z pytaniami?
O: W kwestiach czysto administracyjnych - do Izayi. W mniejszych sprawach i w sytuacjach, gdy akurat go nie ma pod ręką, nawet użytkownicy pomogą.

P: Dlaczego trzeba zachować relacje i przeżycia postaci przy przejmowaniu jej konta?
O: Sprawa jest bardzo prosta - realizm. Niezbyt realna jest sytuacja, kiedy postać X podchodzi do postaci Y chcąc pogadać o tym, co robiły razem kilka dni temu, a postać Y odpowiada "lol, kim jesteś, nie znam cię". Zwykle zapamiętuje się osoby, z którymi się rozmawiało, zaś kilkukrotna amnezja nie byłaby prawdopodobna, prawda? Opis dotychczasowych przeżyć będzie znajdował się w spisie postaci kanonicznych, mianowicie w części "postacie do przejęcia".

P: Moje konto zostało skasowane, a w międzyczasie ktoś zaklepał wygląd mojej postaci. Co zrobić?
O: Tutaj niestety wyglądu nie odzyskasz, a najlepszym wyjściem będzie po prostu znalezienie innego wizerunku.

P:
O:

P:
O:

P:
O:

P:
O:
Back to top Go down
View user profile

FAQ
View previous topic View next topic Back to top